img

OLS - 001

Makinalarımız özellikle ilaç sektöründe kullanılan, tablet ve granül şeklindeki ilaçların öğütülmesini ve toz haline gelmesini sağlayan yataklı rulmanlı vakumlu öğütme cihazlarıdır. Öne çıkan makinalarımızdan OLS-001-EN ve OLS-002-EN bulunmaktadır.

Üretmiş olduğumuz bu makinaların günümüzde fabrikalarda kullanılan mevcut makinalardan farklı öne çıkan özellikleri bulunmaktadır, aşağıda belli başlı özellikleriyle makinalarımızın avantajlarını bulabilirsiniz.
*Mevcut sistemlerde ilaçlar manuel bir şekilde elle hazneye doldurulmaktadır. Bu durum hem zaman kaybına hem de işlemler elle yapıldığı için öğütme işlemi personele bağımlı şekilde sürdürülmekte olup doldurulacak miktarında sürekli olarak personel tarafından kontrol edilmesi zorunluluğu vardır…
Bizim makinalarımızda ise ilaçların dolum haznelerinde sensörler bulunmakta olup bu sensörler sayesinde otomatik olarak vakumlanmasının sağlanması ile manuel olarak yapılan dolum işlemi burada otomatik olarak yapılabilmektedir. Aynı zamanda bu sensörler, haznedeki ürün miktarı belirli bir seviyenin altına düştüğünde vakum sitemine hareket vermekte ve bu sayede yeniden ürün dolumu gerçekleşmektedir.
*Mevcut durumda kullanılan makinaların ayak bölümünde tekerlekler bulunmaktadır. Bu tekerlekler sebebiyle öğütme işlemi yapılırken makinanın ağırlığından dolayı titreşimler oluşabilmektedir. Bizim makinalarımızda ise tekerleklere ek olarak stopper mekanizmaları bulunmakta olup urun öğütüldüğü esnada tekerleklerinden kurtularak bulunduğu yere sabitlenmesi sağlanmakta olup oluşacak titreşimler engellenmektedir.
*Mevcut durumda kullanılan öğütme makinalarında ürünlerin kesilmesi için kullanılan bıçakların bulunduğu bölüm tek bir buton şeklindedir. Bu durumda cihazın sökülüp takılmasında zorluklar yaşanmaktadır. Bizim makinalarımızda ise kesici bıçakların bulunduğu bölüm ayrı bir parça halinde tasarlanmış olup, yataklı rulman sistemi yapılarak yatak bölünmüştür. Bu sayede sökülüp takılma işlemleri daha kolay yapılmaktadır.
*Mevcut sistemlerde öğütülen parçalar hazneden aşağı düşmekte bu durumda çeşitli problemler yaşanmaktadır. Bizim makinalarımızda ise ürünün alt haznede toplanması sağlanmakta, vakumlama sistemi sayesinde de ürünlerin düşmesi engellenmektedir

Detaylı Fotoğraflar İçin Tıklayınız